Vzdělávání

Vedle návštěvy výstav můžete v galerii podniknout spoustu dalších aktivit. Prostřednictvím uměleckého vzdělávání se společně otevíráme plnohodnotnějším zážitkům z umění, vnímání a porozumění světa kolem nás. Vyberte si, co byste chtěli v galerii dělat a my vám nabídneme ideální program. 

TransformArt

Připadá vám někdy současné umění nesrozumitelné, izolované od okolního světa? Nevíte, jak si k němu najít cestu? V takovém případě je na čase TransformArt: cyklus přednášek o umění v Kunsthalle Praha! Kurátoři, kurátorky, umělkyně, umělci a odborníci či odbornice z různých oborů vám odhalí přesahy současného umění a pomohou vám rozkrýt jeho roli v našem každodenním životě.

Školy v galerii

Jste pedagogové a chcete svou výuku obohatit o návštěvu v galerii? Nebo se chcete sami vzdělávat a zjistit, jak přemýšlí vaši kolegové u nás nebo v zahraničí? Nebo jste student/ka a máte chuť nabídnout svému pedagogovi program v galerii místo v lavici?

  • Níže naleznete typy programů, které jsme pro vás připravili.
    Programy a vstup pro školy nabízíme zdarma díky podpoře Nadace BPD. 

  • Pokud máte speciální požadavky, stačí se ozvat na learning@kunsthallepraha.org a můžeme vám program uzpůsobit.

Učení online

Náš program můžete zažít i online. Máte do Kunsthalle Praha daleko nebo se chcete zapojit do našich aktivit i před nebo po návštěvě galerie? Připravujeme pro vás výzvy svérázné dvojice Patronů umění nebo možnost projít si výstavy digitálně pomocí našeho guidu.

Prozkoumejte výstavu Kinetismus: 100 let elektřiny v umění prostřednictvím digitálního průvodce!

Expozicí vás provede přímo v Kunsthalle nebo z pohodlí domova. Podívejte se na klíčová díla díla na přehledném plánku, si zvolte jednu z našich doporučených tras a poslouchejte audiokomentář: 

Povídat si

Věříme, že dialog a spolupráce je základ poznávání a my vám nabízíme setkání se zajímavými hosty – umělci, kurátory a odborníky, kteří vám představí nejrůznější témata a hlavně budou k dispozici pro vaše otázky. Vzájemná komunikace zároveň dokáže otevírat nové cesty a přístupy k umění.