Kunsthalle Channel

TRAFO: AR aplikace

Naše interaktivní aplikace rozšířené reality vás zavede do alternativních prostor galerie, kde můžete nahlédnout do historie bývalé Zengerovy transformační stanice a zažít zábavnou prohlídku současných galerií. Stačí otevřít aplikaci, oskenovat prostor kolem sebe a jednoduchým kliknutím na 3D modely objevit různé funkce, hry nebo videa.  

Zahrajete si na magický klavír umělce Zdeňka Pešánka, který se ve skutečnosti nikdy nedochoval. A v jukeboxu zase najdete songy kapel, které hrály ještě v bývalé Zengerovce, když v ní sídlil undergroundový klub Kokpit kafé.

Přednášky a diskuze

Digitální průvodci

Prozkoumejte aktuální výstavu Elmgreen & Dragset: READ z pohodlí vašeho domova. 

Hudební playlisty

Podcasty

KUNSTHALLE VOICES

Vítejte na podcastové stanici Kunsthalle Praha. Cyklus rozhovorů s názvem Kunsthalle Voices představuje klíčové osobnosti, které se podílí na tvorbě výstav, programu či identitě galerie samotné. Rozhovory moderuje hudebník a publicista Karel Buriánek, o produkci se stará Jan Táborský a soundtrack vytváří Matěj Buriánek. Všechny díly Voices pohodlně naladíte na Spotify nebo Apple Podcasts. Příjemný poslech!

KAM ZMIZEL PEŠÁNEK?

Podcast o počátcích českého kinetismu s výboji fantazie. Pětidílné pátrání po životě a díle umělce Zdeňka Pešánka. Audiopomník na pomezí fikce a reality. Uslyšíte odborníky z umělecké praxe společně s fiktivními postavami z pera kreativní skupiny Kineticon.

Když studentka FAMU Anna Tichá dostane úkol napsat seminární práci o Zdeňku Pešánkovi, otevře se před ní netušená cesta, na níž jí doprovází samotný umělec. Ozývá se nejprve mezi řádky z publikace Kinetismus – jeho jediné a více než osmdesát let staré knihy, a poté v její rozpohybované fantazii. Proč se tento vizionář oceněný dvěma medailemi na Světové výstavě v Paříži v roce 1937 nezapsal do dějin světového umění? Kam až Annu zavedou stopy, které po sobě Pešánek zanechal?

Videa

Online výzvy

Články

ELMGREEN & DRAGSET: READ

ELMGREEN & DRAGSET: READ

Digital Marketing Specialist*ka

Digital Marketing Specialist*ka

Do našeho komunikačního týmu hledáme specialistku nebo specialistu na digitální marketing. Budete se starat o náš web, vyhodnocovat data a povedete digitální kampaně.
PR Creative & Copywriter*ka

PR Creative & Copywriter*ka

Do našeho komunikačního týmu hledáme kreativního člověka pro psaní textů a sdílení nápadů. Budete psát pro digitální platformy i tisk, o umění a našem programu.
Membership & Development Manager*ka

Membership & Development Manager*ka

Hledáme zkušenou kolegyni či kolegu, který se stane motorem pro rozvoj komunity přátel, podporovatelů a partnerů Kunsthalle Praha z řad návštěvnictva, členstva, individuálních dárců,...
Kunsthalle odhaluje nové výstavy pro rok 2024

Kunsthalle odhaluje nové výstavy pro rok 2024

Lucia Moholy, John Sanborn, Chiharu Shiota, Jan Tichý nebo Ester Geislerová. Kunsthalle Praha v roce 2024 uvede výstavy významných umělkyň a umělců. Díla některých z nich budou v České...
Máme pro vás sedm tipů na vánoční dárky z Kunsthalle

Máme pro vás sedm tipů na vánoční dárky z Kunsthalle

Chcete darovat celoroční zážitky s uměním, český design, výtečný nedělní brunch anebo kreativní workshopy? Doporučujeme sedm možností, jak na Vánoce potěšit sebe nebo své...
Kunsthalle v pátek zdarma? Vše, co potřebujete vědět

Kunsthalle v pátek zdarma? Vše, co potřebujete vědět

Vše, co potřebujete vědět k návštěvě Kunsthalle zdarma v pátek 1. prosince 2023.
Architúra, READ a jeden den vstup zdarma! Odhalujeme program do konce roku

Architúra, READ a jeden den vstup zdarma! Odhalujeme program do konce roku

Čas letí, že? Do konce roku si u nás můžete užít dvě nové výstavy, nakoupit Vánoce v design shopu, anebo si vychutnat nedělní brunch. Více už prozradí naše programové menu —...