Kunsthalle Channel

TRAFO: AR aplikace

Naše interaktivní aplikace rozšířené reality vás zavede do alternativních prostor galerie, kde můžete nahlédnout do historie bývalé Zengerovy transformační stanice a zažít zábavnou prohlídku současných galerií. Stačí otevřít aplikaci, oskenovat prostor kolem sebe a jednoduchým kliknutím na 3D modely objevit různé funkce, hry nebo videa.  

Zahrajete si na magický klavír umělce Zdeňka Pešánka, který se ve skutečnosti nikdy nedochoval. A v jukeboxu zase najdete songy kapel, které hrály ještě v bývalé Zengerovce, když v ní sídlil undergroundový klub Kokpit kafé.

Přednášky a diskuze

Digitální průvodci

Prozkoumejte aktuální výstavu John Sanborn: Poznámky o nás z pohodlí vašeho domova. 

Prozkoumejte aktuální výstavu Elmgreen & Dragset: READ z pohodlí vašeho domova. 

Hudební playlisty

Podcasty

KUNSTHALLE VOICES

Vítejte na podcastové stanici Kunsthalle Praha. Cyklus rozhovorů s názvem Kunsthalle Voices představuje klíčové osobnosti, které se podílí na tvorbě výstav, programu či identitě galerie samotné. Rozhovory moderuje hudebník a publicista Karel Buriánek, o produkci se stará Jan Táborský a soundtrack vytváří Matěj Buriánek. Všechny díly Voices pohodlně naladíte na Spotify nebo Apple Podcasts. Příjemný poslech!

KAM ZMIZEL PEŠÁNEK?

Podcast o počátcích českého kinetismu s výboji fantazie. Pětidílné pátrání po životě a díle umělce Zdeňka Pešánka. Audiopomník na pomezí fikce a reality. Uslyšíte odborníky z umělecké praxe společně s fiktivními postavami z pera kreativní skupiny Kineticon.

Když studentka FAMU Anna Tichá dostane úkol napsat seminární práci o Zdeňku Pešánkovi, otevře se před ní netušená cesta, na níž jí doprovází samotný umělec. Ozývá se nejprve mezi řádky z publikace Kinetismus – jeho jediné a více než osmdesát let staré knihy, a poté v její rozpohybované fantazii. Proč se tento vizionář oceněný dvěma medailemi na Světové výstavě v Paříži v roce 1937 nezapsal do dějin světového umění? Kam až Annu zavedou stopy, které po sobě Pešánek zanechal?

Videa

Online výzvy