Členské preview výstavy Lucia Moholy: Exposures

Buďte první, kdo uvidí nejnovější výstavu!

Jako členky a členové máte možnost navštívit výstavu Lucia Moholy: Exposures před jejím oficiálním zahájením, a to ve středu 29/5 od 16.00 do 21.00.  

V rámci preview se kromě výstavy můžete těšit na: 

  • 18.00 komentovku se členem kurátorského týmu Janem Tichým 
    REZERVACE ZDARMA 

  •  19.00 na večerní DJ set Matěje Halaše

Exposures je první velkou retrospektivou věnovanou životu pražské rodačky, fotografky a spisovatelky Lucie Moholy (1894–1989). Výstava pokrývá celou její tvůrčí dráhu od 10. do 70. let 20. století a představí více než 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih, zvukových záznamů a dalších materiálů, z nichž mnohé nebyly dosud k vidění. Poprvé také uvidíte její známější fotografie v Německu a Británii v dialogu s výsledky její práce na pozici informační vědkyně v Turecku a jejího působení na curyšské umělecké scéně, kde byla v 60. a 70. letech jednou z ústředních postav. Prostřednictvím fotografií a instalací současného českého umělce Jana Tichého se výstava zároveň věnuje i některým absencím v díle Lucie Moholy.

  • Termín konání: středa 29/5 2024, 16.00–21.00  

  • Návštěvu není nutné rezervovat, nezapomeňte si ale svou členskou kartu  

  • Pouze pro členky a členy Kunsthalle Praha  

Nevyhovuje vám termín? Se svým členstvím se můžete do Kunsthalle Praha neomezeně a opakovaně vracet. Výstava poběží až do 28. října. Navíc máte zdarma všechny komentované prohlídky.  

PROGRAM  
STŘEDA 29. KVĚTNA 2024 

16.00–21.00 | Galerie 1 & 2 
Otevření výstavy Lucia Moholy: Exposures členům a členkám 

Prozkoumejte tvorbu nedoceněné fotografky Bauhausu. Čeká na vás celá řada spisů a fotografií, které vám představí její začátky, rozsáhlou portrétní tvorbu i zapojení do raných forem informační vědy, nebo její působení v uměleckých kruzích. 

18.00 | Foyer 
Členská komentovka výstavy s kurátorem a umělcem Janem Tichým 

Prohlédněte si výstavu očima člena kurátorského týmu a umělce Jana Tichého. Jeho díla v dialogu s tvorbou Moholy akcentují témata, která až dosud zůstávala neviditelná. 
 
REZERVACE ZDARMA 

19.00–21.30 | Kunsthalle Café 
DJ set: Matěj Halaš 

Hudba se rozléhá po kavárně s letní terasu a nalévají se (ne)alko drinky. Zakončete návštěvu výstavy společně s dalšími členy a členkami! 

Výstavy i náš Design Shop pro vás budou otevřeny do 21.00. Hudbu a drinky si v naší kavárně užijete v prodlouženém provozu až do 22.00.