Grzegorzki Shows Opening: Katharina Koppenwallner & Walking Down Brenton Road (koncert & křest alba)

Jedna ze dvou speciálních událostí k výstavě Gregora Hildebrandta: nezmeškejte koncert kapely z umělcova labelu Grzegorzki Records a připijte si na mini-vernisáži tvorby Hildebrandtových přátel v replice berlínského showroomu, tzv. Grzegorzki Shows.

První listopadový den uvedeme menší sólovou výstavy německé umělkyně Kathariny Koppenwallner v doprovodu alternativní hudební formace Walking Down Brenton Road.

Termín konání: 1/11 2022 19.00

  • Opening výstavy Katharina Koppenwallner: I offer this horse to you.
  • Rozhovor s umělkyní v angličtině čtěte zde
  • Koncert odehraje a své album Loop pokřtí pětičlenné psych-pop puppet uskupení Walking Down Brenton Road
  • Tiskovou zprávu k jejich shledání po 25 letech najdete zde

Vstupenka na akci je v tentýž večer platná i na výstavu Gregora Hildebrandta: A Blink of an Eye and the Years are Behind Us.

Akci podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

Grzegorzki Shows neboli osobitý model solo-výstav méně známých jmen berlínské scény, který Gregor Hildebrandt v Berlíně pořádá již od roku 2017. Umělecké tvorbě svých přátel dává prostor v malé místnosti bývalé vrátnice komplexu budov, v nichž sídlí i jeho vlastní ateliér. Návštěvníci Hildebrandtovy pražské výstavy tak budou moci do identického modelu tohoto showroomu s typickým neonovým nápisem nejenom vstoupit, ale zažíjí v něm i reinscenované vernisáže výstav, které sám Hildebrandt v minulosti v Berlíně kurátoroval. 

Grzegorzki Records je hudební vydavatelství, které Gregor Hildebrandt vede společně se svou partnerkou, německo-polskou umělkyní Alicjou Kwade.