Členské preview výstavy Gregora Hildebrandta: A Blink of an Eye and the Years Are Behind Us

Naše členky a členové jsou vždy u všeho jako první! Navštivte výstavu Gregor Hildebrandt: A Blink of an Eye and the Years Are Behind Us den před jejím otevřením veřejnosti. Objevte s námi umělcův komplexní osobní vesmír, který se rozpíná mezi výtvarným uměním a berlínskou hudební scénou.
 

Výstavní projekt představí německého výtvarníka Gregora Hildebrandta a bude zároveň jeho první samostatnou výstavou v České republice. Ikonická díla, stejně tak i méně známé práce, včetně několika děl vzniklých speciálně pro Kunsthalle Praha, můžete zhlédnout v prodloužené otevírací době ve středu od 11.00 do 21.00.
 

Nevyhovuje vám termín? S vaším členstvím se můžete do Kunsthalle Praha neomezeně a opakovaně vracet – u této výstavy až do 13/2 2023.
 

Termín konání: 28/9 11.00–21.00

Gregor Hildebrandt:
 A Blink of an Eye and the Years Are Behind Us
 Ein Wimpernschlag und hinter uns die Jahre
 29/9 2022 – 13/2 2023
 Kurátorka: Christelle Havranek
 
Gregor Hildebrandt již více než dvacet let pracuje s analogovými nosiči zvuku. Sochy, instalace a obrazy vytváří z materiálů, jakými jsou lisované vinyly, zvukové pásky na plátně anebo plastové krabičky od audiokazet. Umělcova vrstevnatá tvorba formálně odkazuje k minimalismu a abstraktnímu expresionismu. Inspiraci čerpá z řady literárních, filmových, hudebních či architektonických zdrojů vyvolávajících kolektivní i osobní vzpomínky. První samostatná výstava Gregora Hildebrandta v České republice bude v Kunsthalle Praha k vidění od 29. září 2022 do 13. února 2023. Projekt vzniká pod vedením Christelle Havranek, hlavní kurátorky Kunsthalle Praha.