Křest katalogu READ + sběratelské edice + Kewu DJ set

Přijďte na křest výstavního katalogu READ a jeho limitované sběratelské edice za osobní účasti skandinávské umělecké dvojice Elmgreen & Dragset. Uskuteční se ve středu 14. února v 19.00 v Café Kunsthalle Praha.    

Rozsáhlá doprovodná publikace obsahuje teoretické příspěvky od renomovaných odborníků a odbornic i kurátorský text dvojice Elmgreen & Dragset a věnuje se rozmanitým tématům od české historie samizdatu až po současné výzvy pro knihy, knihovny a svobodu slova v digitální éře. Tento bohatě ilustrovaný katalog dokumentuje výstavu a její zaměření na dynamický vztah mezi jazykem, knihami a uměním. 

Její luxusní sběratelská edice bude k dispozici v pouhých třiceti kusech –  Každý kus je podepsán, orazítkován, očíslován a opatřen certifikátem pravosti. Výstavní katalog je uložen v krabici připomínající vydlabanou knihu s koženým hřbetem a originální mramorovanou obálkou. Má magnetický uzávěr a je opatřena červenou hedvábnou stuhou, takže katalog lze snadno vyjmout. Každá z knih v limitované edici má na hřbetu ručně napsaný název publikace od umělců a je také opatřena jejich podpisy na vnitřní straně.  

PROGRAM KŘTU 14/2 2024

18.00, Galerie 1 & 2
Komentovaná prohlídka výstavy s duem Elmgreen & Dragset (s placenou rezervací, v angličtině)

19.00, Café Kunsthalle Praha 
Začátek křtu s úvodními projevy ředitelky Ivany Goossen, hlavní kurátorky Christelle Havranek a umělecké dvojice Elmgreen & Dragset. Za účasti grafických designérů Anežky Minaříkové a Marka Nedelky. (zdarma s rezervací)

*vaše rezervace zdarma zahrnuje vstup do galerie a na výstavu

20.00–22.00, Café Kunsthalle Praha 
DJ set: Kewu

19.00–21.00, Galerie 1 & 2
Performance: Praha Diaries & site-specific Untitled

© Filip Kopecký