Členské preview výstavy John Sanborn: Notes on Us

Buďte první, kdo uvidí novou devíti-kanálovou projekci v Galerii 3!

Jako naše členky a členové máte možnost navštívit výstavu amerického umělce, tvůrce videoartu Johna Sanborna Notes on Us jako první, a to ve čtvrtek 29/2 od 11.00 do 16.00.
 

Monumentální videoinstalace V+M (2015) ze sbírky Kunsthalle Praha  společně s další prezentovanou sérií pěti videí s názvem Mythic Status otevírá téma lásky, sexuality a rovné a fluidní genderové identity.  

Sanbornovo dílo se v 70. a 80. letech dvacátého století řadilo k experimentálnímu videoartu, později tento audiovizuální tvůrce stál u rozkvětu videoklipové estetiky MTV, podobně jako u rozmachu současného fenoménu digitálního umění. 

John Sanborn (*1954) je jedna z hlavních osobností druhé vlny amerického videoartu představí svoji nedávnou tvorbu. V České republice se jedná o vůbec první příležitost setkat se s díly žáka Nam June Paika. Ve svých poetických dílech propojuje vizuální prvky s těmi pohybovými, mluveným slovem a výraznou hudební linkou. Otevírá téma lásky a identity prostřednictvím jazyka antické mytologie.

  • Termín konání: čtvrtek 29/2 2024, 11.00–16.00  

  • Návštěvu není nutné rezervovat, nezapomeňte si ale svou členskou kartu  

  • Pouze pro členky a členy Kunsthalle Praha  

Nevyhovuje vám termín? Se svým členstvím se můžete do Kunsthalle Praha neomezeně a opakovaně vracet – u této výstavy až do 2/6 2024.