Členské preview výstavy Invisible Forces

Výstava Invisible Forces je rozšířením výstavního projektu českého digitálního umělce Ondřeje Zunky a jeho Zünc Studia s názvem PHOTOSYSTEM II, který se v Kunsthalle Praha představuje v rámci programu spřáteleného Signal Festivalu.

Jako naše členky a členové máte možnost celou výstavu navštívit v době konání Signal Festivalu (14–16/10 2022) během dne: od 11. ranní do 18. odpolední hodiny! 

13. říjen–16. říjen: 19.00–24.00 pro držitele vstupenek Signal Plus

13. říjen–16. říjen: 18.00–24.00 pro držitele vstupenek Signal VIP

14. říjen–16. říjen: 11.00–18.00 pro držitele členství Kunsthalle Praha

Invisible Forces
Mladá generace digitálních umělkyň a umělců
13/10 2022–21/11 2022

Kurátoři: Iva Polanecká (Kunsthalle Praha) + Daniel Burda, Mario Kunovský a Martin Pošta (Signal Festival)
Vystavující umělci a umělkyně: Filip Hodas, Martin Houra, Johana Kroft, Jana Stýblová, Jakub Špaček, Ondřej Zunka & Zünc Studio

Výstava Invisible Forces představuje mladou generaci českých digitálních umělkyň a umělců, kteří zkoumají různé formy koexistence organických forem života. Digitální prostředí je jedním z prostředků pro vytváření komplexních iluzí a simulací, jež nás dokážou přenést do jiného prostředí, těla i času. Fascinace přírodními a fyzikálními procesy, jevy a strukturami, je společným tématem šesti vybraných umělkyň a umělců, kteří tak poskytují své vlastní pohledy na rozmanitost života na planetě, avšak v estetice a fungování, jež nutně nepodléhají zákonitostem našeho světa.

Signal Festival slaví 10 let. Festival digitální a kreativní kultury již celou jednu dekádu propojuje umění, městský prostor a moderní technologie. Z přehlídky videomappingu a světelného designu se Signal Festival rozrostl v respektovaný festival digitálního umění a art/tech kulturní událost, která dnes patří k těm největším v České republice.