Příští týden zahájíme The Day After Yesterday

Příští týden zahájíme The Day After Yesterday, první rozsáhlou retrospektivní výstavu mezinárodně uznávaného konceptuálního umělce Romana Ondaka v Česku a na Slovensku. Uvidíte více než tři desetiletí jeho tvorby a téměř padesát děl napříč médii. Dočkáte se ikonických prací jako Measuring the Universe, participativní performance uvedené v předních světových muzeích. Naposledy se konala v Tate a nyní se dočká pražské reprízy.

Ondák navazuje na konceptuální umění 60. a 70. let. Pracuje s běžnými situacemi a materiály, které jemnými zásahy mění v poetické úvahy o čase, paměti a identitě.

Členové a členky si mohou výstavu opět projít jako první už ve středu 12. listopadu od 11 do 21 hodin. Pro ostatní otevíráme ve čtvrtek 13. listopadu a výstava poběží až do 9. března 2026. Najdete v ní i díla ze sbírky Kunsthalle Praha a kurátorkou je Barbora Ropková.