Vše, co zažijete na poslední show s Gregorem Hildebrandtem

V úterý míváme v Kunsthalle zavřeno, 6. prosince 2022 ale uděláme výjimku. Je totiž na čase zakončit úvodní rok příběhu jménem Kunsthalle Praha ve velkém stylu. Od 18.00 na vás čeká berlínský čtyřlístek ve formě vernisáže, koncertu, křestu katalogu a releasu jedné speciální edice.

V přesné replice showroomu Gregora Hildebrandta zahájíme minivernisáž výstavy jeho uměleckého přítele Friedera Böhnische. Poslední letošní (a navíc ostře vánoční!) Grzegorzki Show vypukne za účasti obou umělců. A vzápětí? To už se v Galerii 3 rozpoutá koncert excentrické formace ANNE z Mnichova. Mimochodem, jsou to právě tito neodolatelní elektroniční šansoniéři, jimž Gregor Hildebrandt vydává LPs pod vlastním živelným labelem Grzegorzki Records.  

© Karolína Matušková

Ať už se v tu chvíli budou Kunsthalle rozléhat elektronické laviny anebo se budete dobrovolně ztrácet ve vinylovém labyrintu, v tento večer se u nás uskuteční rovnou i dva křty. Jeden knižní, druhý skejtový.  Na svět k vám nejprve vypustíme výpravný výstavní katalog k výstavě Gregora Hildebrandta, jehož rozsáhlé fotografické sekvence, eseje a archivní materiály umožňují nahlédnout do umělcova tvůrčího nitra. Čistá grafická práce na 288 stranách!  

Pakliže budete chtít literaturu vyměnit spíše za kombinaci umění, sportu a lifestylu, vaši pozornost a adrenalin směřujte k slavnostnímu releasu unikátní spolupráce mezi samotným Hildebrandtem a THE SKATEROOM. Platforma pro umění a sociální změny k lepšímu vydává originální skejtové edice se jmény jako je Jeff Koons nebo Cindy Sherman. Poprvé se spojuje také s německým výtvarníkem, aby na trh přinesla unikátní limitovanou edici artových skateboardů. Jsou spíše na stěnu než do ulice, jejich vizuální provedení ovšem odráží hrubost Hildebrandtova Berlína. Ostatně, přesvědčte se sami, k dostání budou v našem Design Shopu, fyzicky i online

© THE SKATEROOM