Týden v Kunsthalle: Stanislav Abrahám rozezní Kráter ve Věži

Co vás čeká v Kunsthalle v týdnu od pondělí 11. do neděle 17. dubna? Zveme vás nejenom na zahájení TransformArtu, ale také na premiéru neopakovatelné performance zvukového umělce Stanislava Abraháma. Uskuteční se přímo v Kráteru — site-specific instalaci sochaře Tomáše Moravce, která se nachází na nejvýše postaveném místě Kunsthalle Praha. Nenechte si ujít, držíme pouze 20 míst!

Hudba (v) Kráteru

Co je Kráter? Instalace skýtající prostor pro audiovizuální detox a relaxaci po návštěvě našich multimediálních výstav reflektujících (nejen) 100 let elektřiny v umění. Umělec Tomáš Moravec pro nás vytvořil vyvýšenou platformu s pozoruhodným kráterem uprostřed. Právě nad ním jako na pomyslném břehu můžete sedět, ležet, meditovat, vnímat energii, slyšet ticho, postupně všechno pouštět z hlavy. Anebo se zcela výjimečně ponořit do jednoho sonického snění. 

Nejvyše postavený prostor v celé Kunsthalle Praha rozezní ve středu 13. dubna zvukový umělec, hudebník a skladatel Stanislav Abrahám. Před vašima očima sestoupí do nitra měsíčního kráteru a s ultracitlivým mikrofonem v rukou rozehraje skrze kammenné kombinace samotný povrch klidové instalace.

Co je důležité vědět předem?

  • Především si včas rezervovat vstupenku na jeden ze dvou časů performance. Vzhledem k velikosti naší Věže a intimní povaze samotného vystoupení můžeme do prostoru vpustit vždy max. 10 lidí.

  • Zakoupená vstupenka vám samozřejmě umožňuje vstup do celé Kunsthalle Praha včetně všech tří galerií nebo kavárny s vyhlídkovou terasou. Navíc, ve středu máme otevřeno vždy až do 21.00

  • A ještě něco: jakmile vstoupíte do Věže, dbejte prosím vlastní bezpečnosti — přeci jenom se ocitnete v malé místnosti se sníženým profilem, navíc přímo nad Kráterem. Tak neriskujte. 

  • Pokud budete mít čas&chuť, zaposlouchejte se do aktuálního alba Stanislava Abraháma s názvem Forces. Je to hypnotická síla. 


Úvodní přednáška našeho nového cyklu TransformArt o vztahu současného umění, vědy a technologií se uskuteční zdarma v pondělí 11. dubna 2022 od 19.00 v Bistru Kunsthalle Praha.

Historička architektury Vendula Hnídková z Ústavu dějin umění Akademie věd ČR vás provede dějinami vzniku elektrického národa — prozradí, jakým způsobem elektřina skutečně transformovala život velkoměst!

Mgr. Vendula Hnídková, PhD., absolvovala dějiny umění na Filozofické fakultě MU v Brně a doktorské studium na UMPRUM v Praze. Vedle řady dalších publikací je také autorkou knih Pavel Janák - Obrys doby (Arbor vitae/UMPRUM 2009) a Národní stylKultura a politika (UMPRUM 2013). V rámci stipendia Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship působila na University of Birmingham. Je kurátorkou výstavy Zengerova transformační stanice: Elektřina ve městě, elektřina v architektuře.


Máme pro vás otevřeno i během velikonočních prázdnin!

Čtvrtek 14. 4.  / 11.00—19.00
Pátek 15. 4. / 11.00—19.00
Pondělí 18. 4. / 11.00—19.00
Úterý 19. 4. / zavřeno