Otevíráme letní školu pro pedagožky a pedagogy všech stupňů

5 ESENCIÁLNÍCH FAKTŮ O LETNÍ ŠKOLE KUNSTHALLE PRAHA 

 • Co všechno zažijete: prozkoumáte možnosti práce se světlem, jeho barevností, ovládáním a programováním. Vyzkoušíte si experimenty se zvukem, vytvoříte si vlastní zvukové kompozice s přístroji, které snímají elektromagnetické vlnění. Vyrazíte ven na zvukovou procházku (s nahráváním v terénu!) a zažijete i unikátní hudební performance. A v závěru objevíte Kabinet elektrických kuriozit a prozkoumáte tak samotný fenomén sbírání a vystavování.
   

 • S kým vším se na letní škole setkáte: mezi lektorkami a lektory figurují Jan Poš, Milan Guštar, Iva Polanecká, Stanislav Abrhám, Matěj Al-Ali, Christelle Havranek, Martina Freitagová, Barbora Škaloudová a řada dalších.
   

 • Kdy a kde se Letní škola uskuteční: od středy 17/8 do pátku 19/8 2022. Začínáme ve středu v 10:00 a končíme v pátek ve 13:00. Místem činu je Kunsthalle Praha a její bezprostřední okolí. 
   

 • Pro koho je Letní škola: pro učitelky, učitele, pedagožky a pedagogy všech stupňů.
   

 • Kolik celý kurz stojí: 1 500 Kč. A cena zahrnuje přednášky a workshopy, vstupné do výstav, drobné občerstvení i závěrečný oběd. Cena je dotovaná díky podpoře Nadace BPD. Děkujeme!

Lektoři a lektorky: 

 • Stanislav Abrhám, audiovizuální performer a zvukový umělec. Pracuje na projektech v oblasti divadelní a taneční tvorby, realizuje instalace v galeriích, radioartové kompozice pro Český rozhlas nebo konceptuální práci se zvukem ve veřejném prostoru. Vystudoval Audiovizuální studia na FAMU.
   

 • Milan Guštar, hudebník, programátor, konstruktér elektronických zařízení, pedagog a publicista. Jeho autorské skladby, zvukové a multimediální instalace, v nichž často využívá matematické principy a algoritmické postupy, jsou ovlivněny minimalismem. Často spolupracuje s předními českým výtvarníky. Spolu s Federicem Díazem je autorem rekonstrukce světelně-kinetické plastiky Zdeňka Pešánka pro Edisonovu transformační stanici.
   

 • Jan Poš, světelný designer a audiovizuální umělec. Jeho volná tvorba se zaměřuje na propojení světla, zvuku, pohybu a prostoru, zejména v site specific instalacích. Studoval na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v ateliéru Time Based Media, nyní je studentem ateliéru sochy II. na pražské AVU.
   

 • Dále se představí Iva Polanecká, Matěj Al-Ali, Christelle Havranek, Martina Freitagová, Barbora Škaloudová a další.