Letní škola pro učitelky a učitele

Léto je tady a s ním i škola pro učitelky a učitele. Uskuteční se od 17. do 19. srpna 2022 (nejen) v Kunsthalle Praha. Oslavíte 100 let elektřiny v umění, prozkoumáte možnosti světla, zažijete sonické experimenty. Zveme pedagožky a pedagogy všech stupňů!

Termín konání: 17–19/8 2022

  • Prozkoumáte možnosti práce se světlem, jeho barevností, ovládáním a programováním. Vyzkoušíte si experimenty se zvukem, vytvoříte si vlastní zvukové kompozice s přístroji, které snímají elektromagnetické vlnění. Vyrazíte ven na zvukovou procházku (s nahráváním v terénu!) a zažijete i unikátní hudební performance. A v závěru objevíte Kabinet elektrických kuriozit a prozkoumáte tak samotný fenomén sbírání a vystavování.

  • Od středy 17/8 do pátku 19/8 2022. Začínáme ve středu v 10:00 a končíme v pátek ve 13:00.

  • Místem činu je Kunsthalle Praha a její bezprostřední okolí

  • Pro učitelky, učitele, pedagožky a pedagogy všech stupňů!

  • Celý kurz stojí 1 500 Kč. A cena zahrnuje přednášky a workshopy, vstupné do výstav, drobné občerstvení i závěrečný oběd. Cena je dotovaná díky podpoře Nadace BPD. Děkujeme!

A s kým se vlastně potkáte? Mezi lektorky a lektory patří: 

  • Stanislav Abrhám, audiovizuální performer a zvukový umělec. Pracuje na projektech v oblasti divadelní a taneční tvorby, realizuje instalace v galeriích, radioartové kompozice pro Český rozhlas nebo konceptuální práci se zvukem ve veřejném prostoru. Vystudoval Audiovizuální studia na FAMU.

  • Milan Guštar, hudebník, programátor, konstruktér elektronických zařízení, pedagog a publicista. Jeho autorské skladby, zvukové a multimediální instalace, v nichž často využívá matematické principy a algoritmické postupy, jsou ovlivněny minimalismem. Často spolupracuje s předními českým výtvarníky. Spolu s Federicem Díazem je autorem rekonstrukce světelně-kinetické plastiky Zdeňka Pešánka pro Edisonovu transformační stanici.

  • Jan Poš, světelný designer a audiovizuální umělec. Jeho volná tvorba se zaměřuje na propojení světla, zvuku, pohybu a prostoru, zejména v site specific instalacích. Studoval na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v ateliéru Time Based Media, nyní je studentem ateliéru sochy II. na pražské AVU.

  • Dále se představí Iva Polanecká, Matěj Al-Ali, Christelle Havranek, Martina Freitagová, Barbora Škaloudová a řada dalších.