Členské preview výstavy Půlnoc umění

Naše členky a členové jsou vždy u všeho jako první! Navštivte výstavu PŮLNOC UMĚNÍ. Cesty sběratelství: Sbírka Karla Babíčka exkluzivně v předstihu jejího oficiálního zahájení a vydejte se společně s námi na cestu ve znamení devadesátek, umění a sběratelství.

Výstavní projekt věnovaný soukromé sbírce a kulturním aktivitám Karla Babíčka, významného sběratele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót, můžete navštívit ve čtvrtek 30/6 od 11.00 do 16.00. 

Nevyhovuje vám termín? S vaší členskou kartou se můžete do Kunsthalle Praha neomezeně a opakovaně vracet. U této výstavy máte čas až do 30/9 2022.

Termín konání: 30/6 11.00–16.00

PŮLNOC UMĚNÍ
Cesty sběratelství: Sbírka Karla Babíčka
1/7 – 30/9 2022

Výstava Půlnoc umění prezentuje soukromou sbírku i rozsáhlé kulturní aktivity Karla Babíčka – významného sběratele, kurátora a zakladatele jedné z prvních soukromých galerií po sametové revoluci jménem Behémót (1991–2003). Babíček v průběhu 90. let reflektoval aktuální umělecké dění napříč generacemi a trvale podporoval vznik konceptuálního umění. Projekt Půlnoc umění je zároveň úvodní kapitolou výstavního cyklu jménem Cesty sběratelství, jímž Kunsthalle Praha bude i nadále poskytovat unikátní pohledy do privátních domácích a zahraničních sbírek.

Koncepce výstavního cyklu: Christelle Havranek
Kurátorka výstavy: Lenka Lindaurová
Architekt výstavy: Jiří Příhoda
Grafické řešení expozice a katalogu: Robert V. Novák
Grafické řešení vizuálního stylu výstavy: Zuzana Lednická, Andrea Vacovská (Studio Najbrt)