Opening: Rozhledna od Schwestern

Otevíráme zbrusu novou instalaci Rozhledna autorek Ivety Šalamounové a Moniky Cihlářové aka Schwestern přímo ve Věži Kunsthalle. Meditativní prostor pro kýžený audio-vizuální detox se navíc ve středu 23. srpna hned ve dvou časech (poprvé 18.15, podruhé 19.15) stane součástí ojedinělé pohybové performance Evy Urbanové.

VSTUP DO ROZHLEDNY ZDARMA
Termín konání: 23/8 2023 18.00
 
Performance: 18.15 & 19.15

Rozhledna, 2023 
Schwestern (Iveta Šalamounová a Monika Cihlářová) 
Věž Kunsthalle (čtvrté patro) 
Koncept: Martina Freitagová 

 

Site-specific instalace nabízí prostor pro audiovizuální detox a relaxaci po návštěvě výstav. Můžete popřemýšlet o tom, co jste v galerii viděli, nebo jednoduše zcela uvolnit svoji mysl. Tento rok vytvořilo architektonicko-umělecké duo Schwestern instalaci zvanou Rozhledna. Tři nejvýše položená okna v budově bývalé trafostanice odkrývají pohled na unikátní prostor Klárova ohraničený z jedné strany vyhledávanými pohledy na Pražský hrad a z té druhé Letenským profilem. Ve zvětšených okenních rámech můžete najít příjemné posezení podobně jako v útulných domácích arkýřích. Středobodem meditativní instalace je točité schodiště vedoucí do prosvíceného prázdna. Odpočiňte si v umění.  

Studio Schwestern

Architektonické studio založily dvě sestry Monika Cihlářová a Iveta Šalamounová. Monika vystudovala fakultu architektury na ČVUT, Iveta absolvovala AVU v ateliéru Intermédia II. pod vedením Jiřího Příhody a UMPRUM v ateliéru Design nábytku a interiéru. Vzájemný dialog a doplňování se je klíčovým aspektem pro společné projekty. Zabývají se architekturou, designem, uměním a příležitostně pořádají edukační činností. Ke každému novému projektu přistupují s velkou energií a nasazením za účelem vytvořit jedinečný prostor. Zároveň se snaží pracovat s kvalitními materiály, jež jsou obnovitelné a minimálně zatěžují přírodu.