TransformArt s Vendulou Hnídkovou: Vznik elektrického národa

Kurátorka výstavy Zengerova transformační stanice Vendula Hnídková vystoupí jako první hostka série přednášek o současném umění TransformArt.

Vendula Hnídková: Vznik elektrického národa

Karikatura v magazínu ZEPOP (Zprávy elektrických podniků) zachytila příslušníky „pražského národa elektrického“, jak se s vervou stěhují do nové Ústřední budovy Elektrických podniků v Praze Bubnech. Z vyobrazení doslova sálá dynamika okamžiku, nezdolná energie pracující masy. Ale jakým způsobem elektřina konkrétně zasáhla moderní města a změnila život v nich?

Vendula Hnídková je historičkou architektury a kurátorkou výstavy Zengerova transformační stanice: Elektřina ve městě, elektřina v architektuře v Kunsthalle Praha. Mimo jiné Působila na University of Birmingham v rámci Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship.

Na první TransformArt zdarma 

První lekce ze série přednášek TransformArt je zdarma. Celý soubor deseti setkání věnujeme vztahu umění, vědy a technologií, který ostatně silně reflektují samotné zahajovací výstavy Kunsthalle Praha — Kinetismus: 100 let elektřiny v umění Zengerova transformační stanice: Elektřina ve městě, elektřina v architektuře. Dozvíte se, jak elektřina zasáhla do vývoje města a života v něm, osvojíte si dějiny zvuku a sluchu, zamyslíte se nad etikou moderních technologií nebo digitálním vlastnictvím umění. 

Termín konání: 11/4 2022 19.00

  • vstup na první přednášku je zdarma

  • kurz o 10 přednáškách probíhá každé pondělí od 11/4 do 20/6 2022

  • cena kurzu je 5500 Kč, členky a členové Kunsthalle Praha mají slevu 10 %