Přidáváme další termíny Electrical Walks s Christinou Kubisch

Německá skladatelka elektronické i akustické hudby v těchto dnech v Kunsthalle osobně uvádí 85. edici svého putovního projektu Electrical Walks. Netradiční zvukovou procházku Prahou přímo v jejím doprovodu můžete sami zažít ve čtvrtek 5. května, s lektorkami Kunsthalle vzápětí v pátek 6. května.

Fenomén Electrical Walks

Christina Kubisch již od 80. let pracuje se systémem elektromagnetické indukce, který sama vyvinula od základní techniky až po jedinečný umělecký nástroj zvukových instalací. Jednu z nich – jménem Cloud – ostatně můžete vidět a (zejména) slyšet na multimediální výstavě Kinetismus: 100 let elektřiny v umění. Svou netradiční sérii tzv. „elektrických procházek“ započala již v roce 2003 a v Praze nyní uvede již 85. edici populárního projektu. 

Foto: Vojtěch Veškrna

Praha, jak jste ji ještě neslyšeli

V Praze nyní můžete vůbec poprvé na vlastní uši zažít, jaké to je vnímat bezprostřední okolí prostřednictvím skrytých elektromagnetických jevů. V rámci pětaosmdesáté série Electrical Walks si přímo v doprovodu Christiny Kubisch nasadíte speciální sluchátka, do ruky uchopíte mapu s magnetickými mezníky a vydáte se na cestu do sonického nitra Prahy. Vaše každodenní i noční realita se radikálně promění na základě zviditelnění různorodých vlnových délek a výbojů. Typ zážitku, který vaše uši ještě nažily. Srdečně zveme!