Letní škola pro učitelky a učitele

Léto je tady a s ním již druhý ročník školy pro učitelky a učitele. Uskuteční se od 23. do 25. srpna 2023 (nejen) v Kunsthalle Praha. Současné umění nahlédneme skrze vlastní tvorbu a mezioborové přesahy. Čeká vás setkání s předními teoretiky a teoretičkami umění, workshopy s umělci a umělkyněmi zaměřené na fotografii, sochařství a architekturu. Zveme pedagožky a pedagogy všech stupňů!

Co všechno zažijete?

  • Společně prozkoumáme, jak se proměňuje přístup k fotografii ve druhé polovině 20. století v rámci výstavy Bohemia: Příběh fenoménu, 1950-2000. Budeme tvořit vlastní díla pod vedením současných fotografů. V rámci projektu Sochy domů a Dívka s holubicí Krištofa Kintery se zaměříme na vztah sochy a architektury a vytvoříme si vlastní betonové objekty. Zažijeme i unikátní performance Alexe Mirutziu. V závěru se zaměříme na různé přístupy ke sbírání a vystavování, prohlédneme si sbírku Ovidia Sandora i vybraná díla z Kunsthalle Praha. 

S kým se potkáte? 

  • Mezi naše hostky a hosty patří: Christelle Havranek (šéfkurátorka Kunsthalle Praha), Barbora Ropková (kurátorka sbírky Kunsthalle Praha), Štepánka Stein (fotografka a teoretička), Radomíra Sedláková (Historička architektury), Radek Mužík (sochař), Barbora Škaloudová a Martina Freitagová (vzdělávací oddělení Kunsthalle Praha).

Kdy a kde se škola uskuteční?

  • Od středy 23. 8. do pátku 25. 8. 2023.

  • Začínáme ve středu v 10:00 a končíme v pátek ve 13:00. Místem činu je Kunsthalle Praha a její bezprostřední okolí.  

Pro koho je škola určena? 

  • Pro učitelky, učitele, pedagožky a pedagogy všech stupňů i galerijní lektorky a lektory.

Kolik kurz stojí? 

  • 2 500 Kč - cena zahrnuje přednášky a workshopy, vstupné do výstav, drobné občerstvení i závěrečný oběd. Cena je zvýhodněná díky podpoře Nadace BPD.  

  • Nabízíme také 3 stipendijní místa za celkovou cenu kurzu 500 Kč. V případě zájmu napište do 30. 6. motivační dopis na learning@kunsthallepraha.org, jak byste rádi poznatky z letní školy využili. Do 14. 7. vám pošleme vyrozumění.