KunstPlay: série audiovizuálních workshopů
05. února 2023

Co je KunstPlay? Série našich nejlepších workshopů!  

Chcete se aktivně zapojit do tvorby a dozvědět s více o praxi současných umělkyň a umělců? Společně s našimi lektorkami a přizvanými umělci a umělkyněmi objevíte nové přístupy k tvoření a možnosti audiovizuálních technologií. Pracovat budeme převážně s iPady, mobilními telefony nebo speciálními elektrosluchy a osvojíme si i jednoduché software programy. Naučíme se ale také odlévat z betonu!

5 neděl & 5 setkání vám otevře pohledy na umění i okolní svět.

Zjistíte, že i vy se můžete stát umělcem*kyní! 

Pro koho a kdy?

 • pro všechny od 10 let 
 • každou třetí neděli v termínu 5/2 – 30/4 2023
 • vždy od 10:00 v Kunsthalle Praha
 • každý workshop trvá přibližně 2.5 až 3 hodiny

Za kolik?

 • základní kurzovné: 2500 Kč
 • člen*ka Kunsthalle Praha: 2250 Kč
 • student*ka, učitel*ka: 1250 Kč

Co za to? 

 • 5 nedělních KunstPlay setkání 
 • bloky a tužky z Kunsthalle merche
 • podklady, taháky, úkoly
 • občerstvení

Kompletní program workshopů

5/2 Video KLIP

Pamatujete si z výstavy jednotlivá díla nebo je to spíš sled jednotlivých obrazů v určitém prostoru? Zkusíme zachytit komplexní zážitek z výstavy Gregor Hildebrandt: A Blink of an Eye and the Years are Behind Us prostřednictvím krátkého videoklipu a podobně jako Gregor Hildebrandt se pokusíme o vizuální zobrazení hudby. V rámci workshopu si vyzkoušíme střih videa, tak aby rezonoval s rytmem, melodií či atmosférou hudební skladby.

26/2 3D Scan Now! s umělcem Karimem Tarakji

Ne každý z nás si uvědomuje, jak mocný nástroj máme v kapse a co vše s ním můžeme vytvářet. S vývojem chytrých zařízení se vyvíjí i prostředky, kterými můžeme přispět nejen k rozvoji virtuálního světa, ale i archivaci toho hmatatelného. Vytváření fotorealistických 3D skenů je čím dál jednodušší a stává se z něj nepostradatelná součást vybavení současných digitálních tvůrců.

V rámci workshopu se pod vedením umělce Karima Tarakji seznámíme se základní problematikou a druhy vytváření digitálních objektů, ukážeme si možnosti jejich použití a vyzkoušíme si fotogrammetrii v praxi.

19/3 Vyprávět zvukem & procházka Prahou (přiveďte si +1)

Je možné vyprávět zvukem? A můžeme slyšet elektřinu? Některé vlnění, které kolem nás prochází, nejsme schopni zachytit. Pomocí speciálních elektrosluchů prozkoumáme budovu trafostanice a zjistíme, co vše kolem nás vyzařuje elektromagnetického vlnění. Vydáme se i na procházku centrem Prahy – přijďte i s doprovodem!

2/4 – Zengerovka LIVE! s umělcem Matějem Al-Ali

Vyzkoušíme si, jak natočit poutavé krátké video a vytvořit filmový obsah do 30 sekund. Budeme rozvíjet různé přístupy k filmovému jazyku a jeho formám. Prozkoumáme přitom Kabinet elektrických kuriozit, site specific instalaci umělce Marka Diona, který jako archeolog zkoumá a třídí pozůstatky bývalé trafostanice a hravě přistupuje k muzeální prezentaci. Kamerou budeme hledat a sbírat současné příběhy Kunsthalle Praha, které zasadíme do vlastního digitálního kabinetu. Pracovat budeme na iPadech v programu iMovie. 

30/4 – Na beton! odlévání z betonu podle Krištofa Kintery

Přijďte si vytvořit vlastní betonový objekt! V návaznosti na výstavu Krištofa Kintery Sochy domů a Dívka s holubicí se zaměříme na kompozici prostorových objektů, zejména na vzájemný vztah soch a architektonických staveb. Projdeme si procesem tvorby od formy po odlitek. Workshopem nás provede sochař Radek Mužík z AVU.