Art ‘n’ Dine s Jiřím Padevětem

Setkáte se s významnou osobností

Další Art ‘n’ Dine, další zajímavý host! Tentokrát se setkáme s Jiřím Padevětem – českým spisovatelem, badatelem a ředitelem nakladatelství Academia. Zabývá se moderními českými dějinami a je autorem řady knih věnovaných období protektorátu a poválečnému období. 

O čem bude řeč

Naše aktuální výstava READ dua Elmgreen & Dragset interpretuje nejen historický význam knihoven v lidské společnosti, ale nabádá k přemýšlení. O tom, co pro nás literatura a kniha jako fyzický objekt znamená v dnešní době, kdy se tvoří nové, hybridní prostředí života mezi tradičním a digitálním světem.

Je málo osobností, které jsou současně spisovateli, nakladateli a knihkupci v jedné osobě jako Jiří Padevět. S ředitelkou Kunsthalle Praha Ivanou Goossen si budou povídat o knize jako fyzickém objektu, o preferenci čtenářů a čtenářek, o audioknihách jako o našich partnerech v na cestách a o budoucnosti knižního trhu. 

Prohlédnete si naši uměleckou sbírku

I Jiří Padevět si vybral dílo z naší sbírky. Které, to vám odhalí naživo tým  sbírky Kunsthalle Praha. Inspirativní setkání se prolne s večeří formou rautu z dílny šéfkuchaře Martina Jandíka; to vše v nezaměnitelné atmosféře našeho industriálního bistra. Těšíme se na vás! 

Kolik stojí vstupné a co za něj dostanete?

  • Vstupenka zahrnuje rautovou večeři, welcome drink, nealkoholické nápoje a program večera.

  • Cena za jednu osobu je 1200 Kč. 

Art ‘n’ Dine s Jiřím Padevětem
Středa 6/3 2024 

  • 18.00 Welcome drink a kanapky

  • 18.30 Rozhovor Ivany Goossen s Jiřím Padevětem

  • 19.30 Představení díla ze sbírky Kunsthalle Praha vybraného Jiřím Padevětem

  • 19.40 Rautová večeře

  • 22.00 Předpokládaný konec večera

© Jan Malý