Art ‘n’ Dine s Janem Konvalinkou

Setkáte se s významnou osobností

Při příležitosti dalšího Art ‘n’ Dine večera přivítáme v Kunsthalle Praha Jana Konvalinku – biochemika, ředitele Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR a bývalého prorektora Univerzity Karlovy.  


Poznáte zakladatele Kunsthalle Praha

Naše aktuální výstava READ od dua Elmgreen & Dragset interpretuje nejen historický význam knihoven v lidské společnosti, ale nabádá k přemýšlení. O tom, co pro nás literatura a kniha jako fyzický objekt znamená v dnešní době, kdy se tvoří nové, hybridní prostředí života mezi tradičním a digitálním světem.


Digitalizace, AI a další inovace jsou velikou výzvou pro literaturu, vzdělání a pro zachovávání informací a práce s nimi. Spoluzakladatel Kunsthalle Praha Petr Pudil a Jan Konvalinka ve svém rozhovoru rozvinou úvahy o těchto tématech.

Prohlédnete si naši uměleckou sbírku

Během večera dojde k představení jednoho díla ze sbírky Kunsthalle Praha, které pro vás vybral Jan Konvalinka. Naživo vám jej představí tým umělecké sbírky. Inspirativní setkání se prolne s večeří formou rautu z dílny šéfkuchaře Martina Jandíka; to vše v nezaměnitelné atmosféře našeho industriálního bistra. Těšíme se na vás!   

Art ‘n’ Dine s Janem Konvalinkou
Středa 7/2 2024 

  • 18.00 Welcome drink a kanapky

  • 18.30 Jan Konvalinka v rozhovoru s Petrem Pudilem

  • 19.00 Představení díla ze sbírky Kunsthalle Praha vybraného Janem Konvalinkou

  • 19.10 Rautová večeře

  • 22.00 Předpokládaný konec večera

© Jan Malý