O nás

Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis

Poslání

Kunsthalle je první českou soukromou platformou zahrnující ve své působnosti činnost výstavní i sbírkovou. Spolupracuje aktivně se sběrateli, kterým nabízí různé služby a umělecká díla zapojuje do českých i mezinárodních výstav.

Kunsthalle nabízí různé typy výstav současného umění i pohledů do historie umění 20. století, ale také různorodý program pro milovníky umění, pro celou rodinu i pro školy, pro místní obyvatele i turisty. Je otevřenou institucí, která nenudí a v níž lze strávit příjemně celý den.

Výstavní program, doprovodné programy, mezioborové aktivity, interaktivní hry, přednášky, komentované prohlídky, badatelské nabídky – to vše připravuje Kunsthalle s profesionály z Čech i zahraničí. Zakládá si na otevřenosti, vstřícnosti a spolupráci.

Součástí Kunsthalle je mezinárodní knihkupectví, prodejna s originálními dárky a suvenýry navržených českými i zahraničními umělci a designéry, herna a příjemná kavárna s výhledem na Prahu. Je zde také archiv přístupný badatelům, studentům i širší veřejnosti. Nechybí bezbariérový přístup, kompletní servis pro rodiče s dětmi každého věku, ale i pro seniory a cyklisty.

Kunsthalle si klade za cíl propojovat minulost a současnost (konfrontovat moderní umění se současným, poukazovat na reinterpretci umění minulosti současným), dávat do kontextu lokální a mezinárodní scénu (umožňovat umělecká objevování a setkávání, posilovat vazby, podporovat výměny, vytvářet partnerství s jednotlivci i institucemi sousedních zemí).

Podporuje a nabízí spolupráci soukromých sběratelů a veřejných uměleckých institucí (iniciuje vytváření sbírek a nabízí odborné poradenství, a zároveň představuje soukromé sbírky, které nejsou veřejnosti vždy přístupné, a sděluje jejich příběhy).

Kunsthalle Praha vznikla v roce 2016 rozvinutím původních aktivit privátní sbírky Pudil Foundation.

Vize

Kunsthalle Praha bude prostorem pro dialog, objevování a inspiraci; místem pro všechny, kteří si chtějí rozšiřovat znalosti, tříbit své dojmy, prohlubovat své zážitky z umělecké tvorby a být ve středu současného kulturního dění. Jejími krédy jsou smysluplnost, přístupnost, odbornost a kreativita.

Tým

Ivana Goossen

CEO
Řídí veškeré aktivity Kunsthalle Praha

Anežka Petkevičová

asistentka CEO

Christelle Havranek

kurátor, vedoucí výstavního oddělení
Quisque velit nisi, pretium ut lacinia

Kristýna Kottová

asistent-kurátor

Štefan Tóth

správce sbírky
Quisque velit nisi, pretium ut lacinia

Eliška Charvátová

kurátorka Edice České umění

Správní rada

Petr Pudil

předseda správní rady
Spoluvytváří a schvaluje strategii Kunsthalle Praha, schvaluje granty, vyjadřuje se ke klíčovým otázkám rozvoje Kunsthalle Praha a schvaluje všeobecné směrování Kunsthalle Praha a jejích aktivit

Pavlína Pudilová

člen správní rady
Spoluvytváří a schvaluje strategii Kunsthalle Praha, schvaluje granty, vyjadřuje se ke klíčovým otázkám rozvoje Kunsthalle Praha a schvaluje všeobecné směrování Kunsthalle Praha a jejích aktivit

Radomír Johanna

člen správní rady
Spoluvytváří strategické směřování Kunsthalle Praha, je zodpovědný za korporátní a právní otázky rozvoje Kunsthalle Praha a jejích aktivit.

Poradní sbor

Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim.

Matthew S. Witkovsky

kurátor a vedoucí sbírky fotografie The Art Institute of Chicago

Markéta Theinhard

historička umění a profesorka Université Sorbonne Paris

Martin Kodl

galerista a soudní znalec na umění 20. století