Je tady třetí TransformArt! Darujte k Vánocům kurz umění v Kunsthalle Praha

Zapojte se do nejnovějšího pokračování cyklu přednášek o současném umění TransformArt. Nadcházející  letní semestr inspirativního kurzu se zaměří na mnohovrstevnatou otázku: Co vlastně v dnešní době znamená být umělcem či umělkyní?

O čem bude TransformArt 3? 

Jako ústřední otázku volíme: Co dnes znamená být umělcem*kyní? V návaznosti na připravovanou výstavu Bohemia: Příběh fenoménu, 1950–2000, která proběhne v Kunsthalle Praha na jaře 2023, se pokusíme nahlédnout do nitra a myšlení umělců*kyň. Zjistíme, jak se proměnilo chápání postavy umělce*kyně v souvislosti s moderními koncepty flanérství, bohémství či hnutí hippies. Zajímat nás bude, jestli je tradiční představa autorství udržitelná i v době nových komunikačních technologií nebo jak se proměňovalo vnímání a zachycování přírody očima umělců*kyň. Zda je pravda, že dnes může být umělcem/kyní každý, si účastníci mohou na vlastní kůži vyzkoušet v rámci workshopu Video KLIP – zaměřeného na vizuální zobrazení hudby.

Čeká vás devět inspirativních setkání s významnými osobnostmi z různých disciplín od výtvarného umění, fotografii či architekturu, přes neurobiologii a psychologii, až po environmentální estetiku.

Pro koho je určený?

Pro všechny, kdo chtějí porozumět roli současného umění v našem každodenním životě. Studentům, kteří se připravují na umělecké vysoké školy nebo profesionálům, kteří si rádi rozšiřují obzory v uměleckých tématech.  

Co dalšího kurz nabízí?

Příležitost diskutovat s vyhledávanými odborníky na dané téma. Možnost nechat se vzájemně inspirovat, posedět u přednášky a následné debaty s kávou či vínem v ruce. Vybrané přednášky pro vás navíc doplníme speciálními komentovkami aktuálních výstav, prohlídkami uměleckých projektů ve veřejném prostoru nebo interaktivním workshopem.     

Kurz se uskuteční od 27. února do 24. dubna 2023 každé pondělí od 19.00 v Bistru Kunsthalle Praha (Klárov 5, 118 00 Praha 1)

CENA
Základní vstupné: 5.000
Člen*ka Kunsthalle Praha: 4.000
Junior*ka Kunsthalle Praha: 2.500
Učitel*ka: 2.500 Kč (Za podpory Nadace BPD)

© Jan Malý, Létoslav Chromek