OPEN CALL: RESIDENCE ART OMI V USA

Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi

Díky spolupráci Kunsthalle Praha s Art Omi byly prodlouženy přihlášky na rezidenční pobyt v USA pro umělce z visegrádského regionu


Do konce listopadu mohou umělci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska podat přihlášky na měsíční rezidenční pobyt pořádaný americkou organizací Art Omi za podpory Kunsthalle Praha.

Rezidence s názvem Visegrad Fellowship se bude konat od 18. června do 14. července 2020 ve městě Ghent ve státě New York, kde organizace Art Omi sídlí. Umělce či umělkyni vybere Kunsthalle Praha společně s odbornou komisí Art Omi a o výsledcích budou informovat v únoru 2020.

Nezisková organizace Art Omi byla založena v roce 1992 a jejích pravidelných rezidenčních pobytů se už zúčastnilo přes 2 000 umělců. Každé léto zve Art Omi 30 umělců z celého světa a nabízí jim možnost čtyři týdny nerušeně tvořit, experimentovat, navzájem sdílet svoje nápady a kreativně se podporovat. Zcela výjimečnou příležitost umělci dostávají i díky tzv. Visitors Program. Jde o skupinovou návštěvu během rezidence, na kterou Art Omi zvou prominentní newyorské umělce, kurátory, kritiky a galeristy. Visitors Program má dlouhou tradici a vznikají díky němu nové kontakty a příležitosti pro spolupráce mezi umělci a newyorskou scénou.

Art Omi zajistí umělcům po dobu rezidence ubytování a stravu v kampusu Art Omi ve městě Ghent, dvě hodiny vlakem od New York City.

Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi
Zdroj: FB Art Omi

Konání rezidence:

18. 6. – 14. 7. 2020, město Ghent ve státě New York, USA

Pro koho:

Rezidence Visegrad Fellowship je určena pro výtvarné umělce z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Art Omi ve spolupráci s Kunsthalle Praha prodloužila přihlašování na rezidenci pro visegrádský region. Pro ostatní státy jsou již přihlášky uzavřené.

Jak se přihlásit:

Rezidence není tematicky zaměřená a proto není potřeba se hlásit s konkrétním projektem. Stačí poslat v anglickém jazyce CV, bio, stručný artist statement, 8 obrázků nebo 3 video ukázky tvorby a 2 reference. Doporučující dopis není nutný.

Do kdy:

30. listopad 2019


Podrobnější informace o rezidenci na stránkách Art Omi.


Kunsthalle Praha je nově vznikajícím prostorem pro umění a kulturu v historickém centru Prahy. Návštěvníkům nabídne široký program výstavních a edukativních projektů, kulturních akcí a společenských aktivit. Misí Kunsthalle Praha je přispět k hlubšímu porozumění českému a mezinárodnímu umění 20. a 21. století a oslovit živým aktuálním programem nejširší veřejnost.