OPEN CALL: PŘIHLASTE S K UMĚLECKÉ REZIDENCI ART OMI V USA

Výtvarné umělkyně a umělci z visegrádského regionu mají možnost zapojit se do otevřené výzvy pro měsíční rezidenční pobyt v USA. Open Call vyhlašujeme ve spolupráci s americkým centrem pro umění v rámci Art Omi & Kunsthalle Praha Fellowship for the Visegrad Region.

K nerušené tvorbě a pobytu na americkém venkově zve do svého sídla nezisková organizace Art Omi. Na přímém vlakovém spoji z New York City se rozkládá jejich kampus se zahradní architektonickou galerií a sochařským parkem, jenž je zenovým místem setkávání mezinárodní umělecké komunity a vzájemné kreativní práce. Do poloviny října 2021 tak mohou tvůrkyně a tvůrci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska podat přihlášky na tamější rezidenční pobyt na jeden měsíc v létě 2022, za přímé podpory Kunsthalle Praha.

Photo © Bryan Zimmerman
Photo © Bryan Zimmerman

Myšlenkou a motorem organizace Art Omi je propojování umělců z celého světa, kteří zastupují širokou škálu stylů a postupů. Každé léto jich ve spolupráci s mezinárodními institucemi zve na tři desítky a nabízí jim možnost po čtyři týdny tvořit a experimentovat.

Soustředěný čas věnovaný vlastním dílům a umělecké produkci vyvažuje i jedinečná příležitost tzv. Visitors Program, při níž Art Omi zve prominentní newyorské umělce, kurátory, kritiky a galeristy k návštěvě ateliérů přímo v jejich sídle. Rezidenční pobyt v Art Omi ovšem nabízí mnohem víc, tak neváhejte se zapojit do open callu!

Doplňující info o rezidenčním pobytu a samotném neziskovém uměleckém centru v USA najdete přímo na webu Art Omi a v jejich FAQ.

Datum konání rezidence:
23. 6. – 18. 7. 2022

Místo konání rezidence:
Ghent, stát New York, USA

Art Omi účastníkům zajišťuje po dobu rezidence ubytování a stravu přímo v kampusu.

Kdo se může přihlásit:
Výtvarné umělkyně a umělci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska.

Jak se přihlásit:
K přihlášení stačí v angličtině připravit vlastní CV, bio, stručný artist statement, dvě reference, 8 obrazových příloh nebo 3 video ukázky tvorby.

Rezidence není přímo tematicky vymezená, a proto není třeba hlásit se s konkrétním projektem, ani přikládat doporučující dopisy.

Alex Schweder + Ward Shelley, ReActor (2016) / Photo © Richard Barnes
Alex Schweder + Ward Shelley, ReActor (2016) / Photo © Richard Barnes
Alicia Kwade, TunnelTeller (2018) © Alicja Kwade, courtesy 303 Gallery, New York / Photo © Alon Koppel
Alicia Kwade, TunnelTeller (2018) © Alicja Kwade, courtesy 303 Gallery, New York / Photo © Alon Koppel

Deadline pro přihlášení: 15. říjen 2021
Rozhodnutí výběrové komise proběhne v únoru 2022


Kunsthalle Praha bude nezávislý prostor pro kulturu, umění & dialog v srdci historické Prahy. Mezinárodní program stavíme na krátkodobých výstavách současného a moderního umění i kreativních edukačních aktivitách. Naším cílem je poskytnout vám nové inspirativní prostředí pro zrod myšlenek a nápadů, stejně tak ale chceme přispět k propojení místní umělecké scény s tou mezinárodní. Umění totiž chápeme jako jazyk, kterému můžeme rozumět všichni. Už samotným názvem jsme se rozhodli reflektovat vzpomínku na multikulturní kořeny Prahy jako města tří národů, dvou jazyků a jedinečného půvabu. Brány otevřeme přesně 22. 02. 2022. Těšíme se na vás!