MY, DATA.


Kunsthalle Praha vás srdečně zve na přednášku a neformální debatu do Skautského institutu.

My, data.

19. 6. 2019, 18:00 hodin

Skautský Institut

Staroměstské náměstí

Praha 1

Kyberbezpečnost, bezpečnost IoT a další bezpečnostní termíny jsou skloňované čím dál tím častěji. Jakým způsobem funguje ochrana jedince na státní úrovni?

Díky chystané novelizaci Vojenského zákona, začne Vojenské zpravodajství nepřetržitě monitorovat sítě elektronických komunikací a kyberprostor. Jak dlouho (a jakým způsobem) budou tato citlivá data uložená, navíc není jasné. Jak mohou chatboty (počítačové programy určené k automatizované komunikaci s lidmi – Facebook, Skype, Whatsapp či zákaznické linky) ovlivnit naše sdílení osobních až značně intimních informací? Je vůbec možná separace soukromí od systému?

Tato akce je součástí doprovodného programu k instalaci Exit the Loop umělkyně Adély Součkové v rámci projektu Facade Project.

Moderátor:
Jan Šípek

Hosté:
Adéla Součková
vizuální umělkyně

Pavel Růžička
konzultant IT bezpečnosti

Vít Bohal
kulturní teoretik

Jan Hubík
konzultant kryptotechnologií

Radek Holý
mluvčí Národního úřadu pro kybernetickou na informační bezpečnost

Zuzana Pechová
IT witch


Kunsthalle Praha je nově vznikajícím prostorem pro umění a kulturu v historickém centru Prahy. Návštěvníkům nabídne široký program výstavních a edukativních projektů, kulturních akcí a společenských aktivit. Misí Kunsthalle Praha je přispět k hlubšímu porozumění českému a mezinárodnímu umění 20. a 21. století a oslovit živým aktuálním programem nejširší veřejnost.