ARCHIV NOVINEK

HLEDÁME KURÁTORKU ČI KURÁTORA DO VÝSTAVNÍHO ODDĚLENÍ

Sháníme do týmu kurátorku/kurátora se zaměřením na současné umění, zejména z oblasti střední Evropy. Po boku hlavní kurátorky budete připravovat a realizovat výstavy v budoucí Kunsthalle Praha a podílet se na rozvíjení kurátorských strategií i doprovodných programů.

PROČ SI PŘÁT ODVÁŽNÉ VĚCI: ROZHOVOR S IVANOU GOOSSEN

Rozhovor s ředitelkou Kunsthalle Praha Ivanou Goosen

7 VĚCÍ, KTERÉ JSTE NEVĚDĚLI O BUDOVĚ KUNSTHALLE PRAHA

Přečtěte si 7 perel z historie, současnosti i budoucnosti budovy nového pražského kulturního prostoru.

„OCEŇUJEME DIVERZITU A PODPORUJEME VÝMĚNU NÁZORŮ,“ ŘÍKÁ CHRISTELLE HAVRANEK

Rozhovor s Chritelle Havránek, hlavní kurátorkou Kunsthalle Praha.

KUNSTHALLE PRAHA HLEDÁ DO SVÉHO TÝMU KOLEGU/KOLEGYNI NA POZICI REGISTRÁŘ/KA SBÍRKY

Máte chuť, energii a vytrvalost stát se součástí týmu Kunsthalle Praha? Sbírkové oddělení potřebuje týmové hráče s citem pro detail a maximální zodpovědnost, který bude zajišťovat nejen administrativní chod oddělení, ale také důležitou registraci sbírkových předmětů.

CO JE KUNSTHALLE? ROZHOVOR S ANNOU KODL

Na otázky, co jsou kunsthalle, odkud se vzaly, kam směřují a jaké umění vystavují, jsme se ptali Anny Kodl.

ART OMI JIŽ ZNÁ LETOŠNÍHO REZIDENTA Z NAŠEHO REGIONU

Pro letošní účast v programu Art Omi byl vybrán Przemek Pyszczek (1985), umělec polsko-kanadského původu.

OPEN CALL DELFINA FOUNDATION: UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK PRODLOUŽENA!
JAKO BY SI BUDOVA SAMA ŘEKLA, CO BY PRO SEBE CHTĚLA

O konverzi budovy Zengerovy trafostanice na Kunsthalle Praha jsme si povídali se Zuzanou Drahotovou z týmu Schindler Seko Architects.

ZÁZNAM Z DEBATY MY, DATA.

Ve Skautském institutu se 19. června 2019 jako součást doprovodného programu k umělecké instalaci Exit the Loop Adély Součkové na fasádě Kunsthalle Praha uskutečnila debata „My, data“, jejíž záznam vám přinášíme.

FOTOGALERIE: NOC, KDY OŽILA LEHKOST

Světelná instalace konceptuální umělkyně Aliony Solomadiny a zároveň čtvrté dílo v rámci série Facade Project.

ALIONA SOLOMADINA: LEHKOST

Kunsthalle Praha s potěšením představuje textové umělecké dílo Aliony Solomadiny inspirované brutalistní budovou Federálního shromáždění v rámci svého programu Facade Project .

OPEN CALL: RESIDENCE ART OMI V USA

Do konce listopadu mohou umělci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska podat přihlášky na měsíční rezidenční pobyt pořádaný americkou organizací Art Omi za podpory Kunsthalle Praha.

NENÁPADNÝ PALÁC ELEKTŘINY – HISTORIE ZENGEROVY TRAFOSTANICE

Vendula Hnídková o historii Zengerovy trafostanice

SILENT JÓGA VOL. II

Již podruhé vás Kunsthalle Praha & Silent Yoga Prague zvou na jógu se snídaní v parku.

FOTOGALERIE: DOPROVODNÝ PROGRAM K EXIT THE LOOP OD UMĚLKYNĚ ADÉLY SOUČKOVÉ

Fotografie k doprovodným akcím v rámci Facade Project.

FOTOREPORT Z LIVING KUNSTHALLE

Fotoreport z Living Kunsthalle

SILENT JÓGA

Kunsthalle Praha & Silent Yoga Prague vás zvou na jógu se snídaní v parku.

MY, DATA.

Kunsthalle Praha vás srdečně zve na přednášku a neformální debatu do Skautského institutu.

WORKSHOP KRESBY S ADÉLOU SOUČKOVOU

Kunsthalle Praha připravuje v květnu a červnu 2019 doprovodný program k výstavnímu projektu české umělkyně Adély Součkové.

KUNSTHALLE PRAHA SPOUŠTÍ PROGRAM PRO ŠKOLY

Kunsthalle Praha připravuje v květnu a červnu 2019 lektorský program pro 2. stupeň základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií v rámci doprovodného programu k výstavnímu projektu české umělkyně Adély Součkové.

Living Kunsthalle

Living Kunsthalle je první velkou akcí pořádanou Kunsthalle Praha před otevřením vlastní budovy v roce 2021. V průběhu jediného večera se ikonická budova Nové scény promění v pulsující uměleckou laboratoř. Všechna zákoutí divadla ožijí performancemi, zvukovými sochami, projekcemi a dalšími experimentálními díly, která slibují návštěvníkům nevšední setkání se současným uměním.

ODPOVÍDÁME NA VAŠE ČASTÉ DOTAZY

Rozhovor s Petrem Pudilem o rekonstrukci budovy Kunsthalle Praha.

ZAKÁZANÉ HRAČKY K VIDĚNÍ V MUZEU VÝTVARNÝCH UMĚNÍ V MONSU

Dílo Zakázané hračky od Giorgia de Chirica je nyní vystaveno v Muzeu výtvarných umění v Monsu v rámci výstavy belgického surrealismu.

LONDÝNSKÁ NADACE DELFINA UVÍTÁ V ROCE 2019 TŘI NOVÉ REZIDENTY Z ČESKA

Londýnská Nadace Delfina (Delfina Foundation) přivítá 4. března dva nové rezidenty – kurátorku Terezu Záchovou a umělce Radka Brousila – vybrané na základě otevřené výzvy, určené české umělecké scéně. Třetím rezidentem, který vycestuje do Londýna na podzim 2019, je slovenský umělec a kurátor Jaro Varga. Letošní rezidenční program Nadace Delfina, pořádaný ve spolupráci s Českým centrem Londýn, Institutem umění a Kunsthalle Praha, oslovil rekordní počet uchazečů.

ADÉLA SOUČKOVÁ: EXIT THE LOOP

Kunsthalle Praha v době rekonstrukce a přípravy budovy na zahájení provozu zve diváky na dočasný program Facade Project. Projekty připravené přímo pro dané místo ve veřejném prostoru navazují na historický záměr umístit na fasádu budovy postavené ve 30. letech minulého století architektem Vilémem Kvasničkou sérii světelně kinetických objektů sochaře Zdeňka Pešánka nazvanou Sto let elektřiny, která se dochovala pouze v modelech. Nová instalace Adély Součkové, která se objevila na fasádě budovy v rekonstrukci, nese název Exit the Loop. Plátno natažené přes celou plochu fasády je vizuálním pokračováním autorského textu, který autorka nechala rovněž zhudebnit.

REKONSTRUKCE BUDOVY KUNSTHALLE PRAHA

Právě probíhá rozsáhlá rekonstrukce objektu bývalé Zengerovy trafostanice na Klárově, která se promění v první pražskou Kunsthalle. Pro návštěvníky se otevře v roce 2021 a stane se místem nejen pro umění. Autorem architektonické proměny je zkušené mezinárodní studio Schindler Seko – jeho architekti Jan Schindler a Zuzana Drahotová odpověděli na aktuální otázky týkající se rekonstrukce a aktuální stavby.

OPEN CALL: VÝZVA PRO ČESKÉ UMĚLCE A KURÁTORY

Nadace Delfina (Delfina Foundation) ve spolupráci s Kunsthalle Praha, Institutem umění a Českým centrem Londýn vyhlašuje tři nové rezidence pro české umělce a kurátory.

KUNSTHALLE PRAHA JE PARTNEREM KONFERENCE FASCINACE NA MFDF JI.HLAVA 2018

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava pořádá již počtvrté konferenční setkání distributorů, galeristů, kurátorů a festivalů experimentálních filmů. Partnerem létošní Konference Fascinace je Kunsthalle Praha.

KUNSTHALLE PRAHA JE GENERÁLNÍM PARTNEREM FESTIVALU M3 / UMĚNÍ V PROSTORU

Druhý ročník festivalu m3 / Umění v prostoru v rámci tématu „VICE VERSA: Our Earth is Their Moon, Our Moon is Their Earth“, komentuje různé otázky týkající se oblasti Prahy 1. Platformou pro dílo řeckého umělce Antonise Pittase se stala fasáda budoucí Kunsthalle Praha na Klárově.

SBÍRKY KUNSTHALLE PRAHA SE ROZŠÍŘILY O PRÁCE DIPLOMANTA AVU ARGIŠTA ALAVERDYANA

Z prací diplomantů Akademie výtvarných umění v Praze předvedených na výstavě New Wave. Diplomanti AVU 2017 v Národní galerii v Praze byla vybrána díla malíře Argišta Alaverdyana do projektu AVU Graduation Works Collection. Tento projekt za podpory Nadace The Pudil Family Foundation má za cíl vytvořit podsbírku Kunsthalle Praha dlouhodobě mapující tvorbu absolventů AVU, případně i jiných škol, a podpořit další tvůrčí činnost vybraných umělců.

TRANSFORMACE - PEŠÁNEK / DÍAZ
KUNSTHALLE PRAHA ZÍSKALA ZAKÁZANÉ HRAČKY

Nová akvizice Zakázaných hraček Giorgia de Chirica se netýká žádných starých dětských pozůstalostí, nýbrž díla pocházející z počátečního období tvorby významného italského malíře. Díky dlouhodobé zápůjčce díla od Nadace bpd partners obohatí tento obraz surrealistickou část sbírek Kunsthalle Praha, která mimo jiné zahrnuje i Toyen a Jindřicha Štyrského.

VIZUÁLNÍ STYL KUNSTHALLE PRAHA VYCHÁZÍ Z VLASTNÍHO PÍSMA KUNST

Vizuální styl Kunsthalle Praha vytvořený ve spolupráci se Studiem Najbrt je založen na vlastním písmu Kunst, které bylo inspirováno skicou typografického génia Jana Tschicholda. Typograf Marek Pistora navrhl pro Kunsthalle Praha originální font Kunst, který je aktualizovanější podobou Tschicholdova originálu, přičemž odkazuje na své kořeny sahající do moderního umění dvacátého století. Písmo tak propojuje vizuální identitu Kunsthalle Praha s jejím programovým zaměřením na období od moderny až po současnost.

RODILÝ MLUVČÍ PRO EXTERNÍ SPOLUPRÁCI

Pro externí spolupráci hledáme rodilého mluvčího angličtiny se znalostí češtiny pro překlady z českého do anglického jazyka. Zájemce prosíme o zaslání svého profesního životopisu a ukázek své práce na email jobs@kunsthallepraha.org.

JÁ, TY, ON, ONA, ONO, MY, VY, ONI, ONY K VIDĚNÍ V GHMP

V rámci výstavy Médium: figura pobíhající v Galerii hlavního města Prahy můžete vidět sochu Anny Hulačové JÁ, TY, ON, ONA, ONO, MY, VY, ONI, ONY (2016), která pochází ze sbírky Kunsthalle Praha. Téměř dva metry vysokou sochu dvou navzájem propojených osob najdete až do 8. října 2017 na nádvoří Colloredo-Mansfeldského paláce. Výstava se zabývá (jak název zcela zjevně napovídá) tématem figury, kterou současní čeští a slovenští umělci posunuli daleko za hranice konvenčního sochařství.